Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer
  • « Previous
  • « Next
  • « Stop
  • « Play


  • Yayın Akışı
  • Yönetim Kadromuz

Makaleler
Anasayfaya DönAnasayfa » Test Kategori
Yazarlar » [ A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z ] «
Makaleler » [ A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z ] «
ŞAİR NURETTİN ÖZDEMİR ŞİİR ŞÖLENİ

 


Şairler ve coğrafyalar... Söz konusu şiir olunca ve bir diğer adı sevda olunca mesafeler sizi korkutmaz, ege den kalkıp, doğu karadeniz e şiire çağrıya koşarsınız.


İşte bu sevda minvalinde Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinden gelen, ülkemize gerek siyaset ve gerekse edebiyat yönünden mührünü basan ve sessizce dünyaya veda etse de ölümsüzlüğü yakalayan büyük şair Nurettin Özdemir adına düzenlenen şiir yarışması davetine sessiz kalamazdım.


İyi ki de katılmışım ve hayat albümüme rengarenk anılar katmışım.


Öncelikle kendi toprağında yeşeren kıymetli şairi unutmayan, muhteşem etkinliğin ev sahipliğini yapan Kelkit Belediye başkanı sayın Ünal Yılmaz'a, Kelkit Kaymakamı sayın Naif Yılmaz' a Gümüşhane Kültür- Sanat Kulübü kurucu üyeleri ve kulübün onursal başkanlığını yürüten gazeteci, araştırmacı yazar değerli büyüğümüz sayın Turan Tuğlu'ya, Gümüşhane Üniversitesi Türk Dili bölüm başkanı, şair- araştırmacı yazar sayın Talat Ülker'e, gönüllere taht kurmuş nam-ı diğer "Hışır Osman" Nebioğlu' na ve kulübün başkanlık görevini yürüten Gümüşhane Besyo öğretim üyesi, halk dansları hakemi sayın Necati Yılmaz'a, dalında yetkin ve saygın jüri üyeleri Prof Dr. Selami Şimşek' e , Yrd. Doç.Dr Mustafa Ayyıldız'a  şiir ve san'at adına teşekkürü borç biliyorum.


Hece dalında "Ateş Ve Vuslat" şiirimle 2. lik aldığım Vatan şairi Nurettin Özdemir'i anma Şiir Şöleni etkinliğinde ilk başlangıcı Gümüşhane liselerinden bir araya gelen genç yüreklere şiirler sunarak başladığımız programın ikinci ayağı Gümüşhane Üniversitesi Edebiyat Fakültesi idi. Şaire ve şiire önem veren, onca bürokratik koşuşturma arasında bizi kendi odasında ağırlayan, sohbet eden ve kitabını imzalayan mütevazı duruşuyla bulunduğu makama yakışan, Edebiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. sayın Bayram Nazır' a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.


Vatan şairi Nurettin Özdemir anısına düzenlenen etkinliğin ikinci ayağı ve asıl merkezi olan Kelkit' e geçişimizle birlikte heyecanımız bir kat daha arttı. Kelkit' e adım attığımız andan itibaren bizleri yalnız bırakmayan, etkinlik sonuna kadar gerek insani yanıyla, güler yüzüyle, gerekse bürokrat yanıyla katılan şairleri onurlandıran Kelkit Belediyesi Kültür Müdürü sayın Nizam Tural' a sonsuz teşekkürlerimi sunuyor, başarı devamı diliyorum.

Yeri gelmişken,misafir olarak yerleştirildiğimiz "Teras Otel" personeline gösterdikleri yakın ilgi ve güler yüzleri için teşekkür ediyorum.
Öylesine içten ve saygıyla davrandılar ki kendilerine teşekkür etmezsem haksızlık olurdu.


Kelkit de ilk etkinlik faliyetimiz iki kez liseli gençlerle buluşmamızla başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürü sayın İsmail Yücel' e alakalarından dolayı teşekkür ediyorum.
Daha sonra Aydın Doğan M.Y.O 'na geçerek yoğun bir tempoyla şiir solumanın tadını yaşamak, etkinliğe katılan değerli şair arkadaşlarımla zaman paylaşmak çok güzeldi.
Gümüşhane Üniversitesi, Kelkit Aydın Doğan M.Y.O müdürü sayın Doç. Dr Nuri Baltacı' ya , müdür yardımcısı,Öğr. Gör. Sayın Nilgün Doğan' a misafirperverlikleri için teşekkürlerimi sunuyorum.


Gümüşhane benim için bir başka anlam daha taşıyor zira 2013 yılında katıldığım çok kıymetli şair Dilaver Cebeci' yi anma etkinliğinde rahmetle ve saygıyla andığım Cebeci üstadın sevgili eşi Ayla Cebeci ve evlatlarıyla tanışmama, gönül dostluğu oluşturmama vesile olmuştur.


Ve yine 2017 yılında Gümüşhane- Kelkit' de şair ve siyaset adamı olan Nurettin Özdemir üstadın adına düzenlenen şiir şöleninde tanımaktan sonsuz mutluluk duyduğum saygıdeğer kızı ki şiir gibi zarif olan sevgili Aslıhan Özdemir Güven hanımefendiye, değerli eşi, Coşkun Güven beyefendiye ve kızları Işıl Ezgi Güven' e içten karşılamaları için can-ı gönülden teşekkür ediyor, gönül dostluğumuzun daim olmasını diliyorum.


Final gecesi Şair Nurettin Özdemir adına düzenlenen şiir yarışmasında derece alan şairlerin ödül töreni elbette ki heyecanın doruk yaptığı anlardı. Yine bahsetmeden geçemeyeceğim kadar güzel, otantik bir salonda şiirlerimizi saygın davetlilerle paylaşmak ve aynı gece etkinlik içerisinde şiire yaslandığımız salona "Nurettin Özdemir Kültür Merkezi" adı verilmesine şahit olmak apayrı bir güzellikti. Bir kez daha teşekkürler Kelkit Belediyesi! Geceye okuduğu şiirlerle destek veren san'at a ve şiire önem veren Gümüşhane Milletvekili sayın Cihan Pektaş beyefendiye teşekkür ediyorum.


Üç gün süren , şiire gönül verip rahmet ve saygıyla andığımız şair Nurettin Özdemir üstadın adı altında bir araya geldiğimiz kıymetli kalemdaşlarım Serbest dalda 1. lik alan Züleyha Özbay Bilgiç'e(Kütahya) Yine serbest dalda 2.lik alan Mahmut Hasgül'e( Tokat)
Hece dalında 1.lik alan Kenan Yavuzarslan' a( Samsun) Aruz dalında Mecit Aktürk' e( Berlin) Mansiyon da Ali Kemal Mutlu' ya (Kelkit)başarı devamı diliyorum.


Mustafa Sade'ye ( Şanlıurfa) Nermin Akkan'a (Ankara) , Zülfikar Yapar Kaleli' ye (Gümüşhane) şiir yolu arkadaşlıklarından dolayı teşekkür ediyorum.


"Hece dalında 2.lik alan " Ateş Ve Vuslat" adlı şiirimin ödülünü elinden almaktan dolayı onur duyduğum İl Jandarma Alay Komutanı Albay sayın Cezayir Danışan' a , final gecesinde İzmir'den katıldığımı duyunca memleketinden selam almak için bizzat tebriklerini ileten, İlçe Emniyet Müdürü sayın Orhan Taşan'a , şiire olan tutkusunu içtenliğiyle belirten Kelkit SGK ilçe müdürü sayın Harika Turan hanımefendiye can-ı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum.

Şiir şöleni etkinliği boyunca güzel anılarımızı çektiği fotoğraflarıyla ölümsüzleştirmek için olağanüstü çaba sarfden genç, dinamik ve güzel Niko' muza (Nimet Kocabey) gönül dolusu sevgilerimi sunuyorum.


Yüreğimde dizelerin sevdası, yüzümde tebessümle ayrıldığım Gümüşhane' ye tüm kalbimle diliyorum ki şair arkadaşlarımın dönüşümlü olarak yolu düşsün. Beni daha iyi anlayacaklardır...

Gümüşhane ve Kelkit'in sıcak insanlarına


Sevgi ve saygılarımla...

Hava Avcı Köseoğlu

Yazar
Hava KÖSEOĞLU

Çevrim Dışı (Offline)
Diğer
Bu Makale 670 kişi tarafından okundu.
Makale Oylama
Sadece kayıtlı kullanıcılar Oylama yapabilirler. Lütfen üye girişi yapın ya da kayıt olun
Yazar Yorumu
Bu Makale için henüz yorum yapılmamış.
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilirler. Lütfen üye girişi yapın ya da kayıt olun
 

Istatistikler

Toplam Üye:2288
Aktif Üyeler:2247
Son Üyemiz:ayla_coni@hotmai...
Son Ziyaretçi:Düşdeniz

CEP TELEFONU İLE DİNLE