Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer
  • « Previous
  • « Next
  • « Stop
  • « Play


  • Yayın Akışı
  • Yönetim Kadromuz

Makaleler
Anasayfaya DönAnasayfa » Test Kategori
Yazarlar » [ A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z ] «
Makaleler » [ A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z ] «
KİLİS VATAN ŞAİRLERİ ETKİNLİĞİ ARDINDAN


Kilis Belediyesi ve Kilis Kent Konseyi tarafından 13-14-15 Eylül 2019 tarihleri arasında bu yıl ilki gerçekleştirilen "Kilis Vatan Şairleri Şiir Şöleni"ne güzel Türkiye'mizin güzel illerinden davet edilen şairlerin içerisinde yer almaktan,  halka açık bir dinletide şiir paylaşmaktan dolayı mutlu ve gururluyum. 


 


Gaziantep havalimanına varışımızdan itibaren misafirperverliği ile bizi ağırlayan,  Kilis' e varıncaya kadar geçen sürede Program hakkında bilgi veren, Kilis'e dair bilgiler sunarak rehberlik eden ve en önemlisi eleştiriye çok açık olan bu etkinliklerin mimari olmayı göze alan kimyager, araştırmacı yazar,  şair, Kilis Kent Konseyinin çiçeği burnunda başkanı sayın Fikret Oğuztürk beyefendiye ve yine anaç yanı, sevgi dolu yüreği ve tüm yalınlığı ile bizleri kucaklayan çok kıymetli eşi, köşe yazarı, ressam Gülay Çilçalman Oğuztürk hanımefendiye sonsuz teşekkürlerimi borç biliyorum.


 


Kilis belediye başkanı sayın Mehmet Abdi Bulut' a,  belediye başkan yardımcısı sayın Hüseyin Erkmen' e, Kilis Bld.Kültür birimi sorumlusu sayın Mehmet Şakir Kılıç' a, dinleti akşamında programı baştan sona izleyerek şiiri ve şairi onurlandıran Kilis Bld. Meclis üyesi, Kilis Bld. Spor başkanı sayın Hamza Türk ' e, Zabıta Amiri sayın Abdullah Dadaloğlu' a, dinleti sunumunu yapan sevgili Burcu hanıma,  Olea Otel emekçilerine canı gönülden teşekkürlerimi sunuyorum. 


 


Kilis malumunuz mutfağı ile de çok önemli bir özelliğe sahip. Mutfak kültürlerini mükemmel bir şekilde bizlere tanıtan,  unutulmaz lezzetlerle sofralarına konuk eden Söğütlü dere Göl restaurant çalışanlarına, Doğan Han emekçilerine teşekkür ediyorum.  


Guinness rekorlar kitabında haklı yer edinen Baklavacı Yılmaz Ustanın közde dondurmasını, katmerini mutlaka yemelisiniz diyorum. Tabi bunun için önce Kilis'e gitmelisiniz. 


 


Keşke olanak olsa da tüm dünyayı gezebilsek ama yine de toprağında sayısız şehit yatan, bizim bilmediğimiz bir yerlerde bizler özgür dolaşalım diye gazi olmuş, ( Onlardan biri olan değerli araştırmacı yazar, yorumcu, emekli Gazi Albay  sayın Hüseyin Kılbaş' a, rehberliği için teşekkür ediyor, vatanına, milletine fedakarlıklarını saygıyla selamlıyorum ) elsiz, kolsuz ya da şarapnel parçaları ile hayatını sürdüren gazilerimizin yer aldığı ülkemizin gizemli köşelerini keşfedelim diyor yüreğim. 


 


İlerleyen yıllarda desteklenirse şiirin akademik boyutlarda tartışılabilir panellerle irdeleneceği,  renkli etkinlikler halinde devam edeceğine, Kilis gibi oldukça riskli bölgede olan bir il de şiirle kucaklaşılacağına eminim. 


 


Geçmişten tanıdığım ve Kilis de ilk kez tanıştığım,  Mersin' den, Çorum' dan, Ankara' dan, Sakarya' dan İstanbul' dan,  Antalya' dan Adana' dan gelen değerli şair arkadaşlarımı bir kez daha içtenlikle selamlıyorum. 


 


Yine bir şiirin gölgesinde selamlaşmak dileğimle…

Hava Avcı Köseoğlu

Yazar
Hava KÖSEOĞLU

Çevrim Dışı (Offline)
Diğer
Bu Makale 260 kişi tarafından okundu.
Makale Oylama
Sadece kayıtlı kullanıcılar Oylama yapabilirler. Lütfen üye girişi yapın ya da kayıt olun
Yazar Yorumu
Bu Makale için henüz yorum yapılmamış.
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilirler. Lütfen üye girişi yapın ya da kayıt olun
 

Istatistikler

Toplam Üye:2301
Aktif Üyeler:2260
Son Üyemiz:ali erdin
Son Ziyaretçi:SUSURLUKLU

CEP TELEFONU İLE DİNLE