Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer

  • Yayın Akışı
  • Yönetim Kadromuz

Makaleler
Anasayfaya DönAnasayfa » Test Kategori
Yazarlar » [ A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z ] «
Makaleler » [ A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z ] «
Bu Dikenin Gülü

Her şey sevgi ile başladı
Sevginin bir yüreği delip geçmediği bir insan yoktu
Herkes erişkin olduğunda
Ufaklıktan kalan birbirini geçme yarışını farklı parkurlara taşımıştı bile...
Birbirimize yardım edeceğimize geçmeye çalışan bizler, geri dönmek için artık çok geç olduğunu anlamasına anladık ancak her şey geldi geçti.
Ne dersiniz acaba hâla yarışalım mı
Parada, aşkta,varda, yokta yarışalım mı
Yoksa geç bunları deyip şu kocaman evrende yok denecek kadar küçük ve aciz olduğumuzu düşünerek birbirimize yardım ederek ancak daha yaşanılır bir dünyada varlığımızı rdürebileceğimizin farkında olarak bu hayatı cennet bahçesine dönüştürmeye çalışmanın bizleri Daha mutlu, müreffeh ve çağdaş insanlar haline getireceğine inanmakla gün geçirmenin  daha doğru bir yaklaşım olacağına inanalım mı?
Minik çocuk anne sınıfımı geçtim dedi neyi geçiyorsun, ne kadar geçiyorsun.? hepimiz hayattan kaldık. Hem de bakakaldık geçen yılların ardından...
Gerçek yok oluş neydi biliyor musunuz dostlar? Kendimizi bu tuhaf, tuhaf olduğu kadar acı dünya meşguliyetlerine kaptırmaktı. Evet... Eğer ben bu dünyada böyle yaşamak istemiyordum diye en ufak bir kuşkunuz varsa boşuna yaşıyorsunuz ve derhal hedeflerinizi ve o hedeflere ulaşma nedenlerinizi  gözden geçirmenin zamanı geldi de geçiyor bile....
Şu yoksul yüreğinize bir sevgi yükleyememişseniz, bilgisayarınıza boşuna bilgi yüklüyorsunuz... Boşuna  yaşıyorsunuz. Hayat gerçekten çok zor ve kısa... Yaşantımızı anlamlı kılmak için anlam katmalı ve çaba göstermeliyiz.Temel duyguların güven ve sevgi olduğunu unutmadan bu iki temel duyguların dal Budak atmalarını sağlayacak girişimlerde bulunmalıyız. Bana gül diyen arkadaşlarım! size bir dikenimi batırdım. Bilmem canınız yandı mı? Gülden değil dikenden incinme iz dileğiyle. (Bu dünyada gül değil diken olanların büyük hatırasına) bu gülün dikeni var diyerek gülü yok saymak değil,bu  dikenin bir gülü varmış diyerek sevinebilmek temennisiyle. Esen kalınız.

Yazar
HALİDE EDİP AVCI

Çevrim Dışı (Offline)
Diğer
Bu Makale 511 kişi tarafından okundu.
Makale Oylama
Sadece kayıtlı kullanıcılar Oylama yapabilirler. Lütfen üye girişi yapın ya da kayıt olun
Yazar Yorumu
Bu Makale için henüz yorum yapılmamış.
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilirler. Lütfen üye girişi yapın ya da kayıt olun
 

Istatistikler

Toplam Üye:2309
Aktif Üyeler:2264
Son Üyemiz:JesseFep
Son Ziyaretçi:Aynur Avcı

CEP TELEFONU İLE DİNLE