Skip to Menu Skip to Content Skip to Footer

  • Yayın Akışı
  • Yönetim Kadromuz

Site Kuralları

Dikkat, yeni bir pencerede aç. Yazdır

 

MADDE 1.Siteye üye olurken bir mail adresi ve bu adresin aktif geçerli ve kullanılır bir mail adresi olması zorunludur. www. siirimindili.com

MADDE 2.Üye, kayıt esnasında verdiği bilgilerin doğruluğunu kabul eder ve bu bilgilerin yanlış olmasından kaynaklanacak her türlü sonucu peşinen onaylar.

MADDE 3.Üye kendi belirlediği mail adresi ve şifrenin kullanımından doğacak her türlü sorumluluğu kendi üzerinde taşır, kullanıcı şifresini başkalarına bildirmemeyi kabul eder, şifresi herhangi bir şekilde ele geçirilerek sisteme girilmesi durumunda sitede yapılacak tüm işlemleri asıl üye yapmış kabul edilir.

MADDE 4.Kayıtlı üyelerimiz; üyeliklerini iptal etmeden yeni bir kullanıcı adı ile siteye kayıt olamaz, şiir yazamaz tartışma formlarına katılamaz.

MADDE 5.Kullanıcının birden fazla üyeliklerin anlaşılması halinde üyelikleri, site yetkilileri tarafından tek taraflı olarak iptal edilir.

MADDE 6.Site; üyelerinin kimlik bilgilerini gizli tutmakla mükelleftir, ancak resmi makamlarca üyeye yönelik suç duyurusu, resmi kovuşturma talebi gelmesi durumunda veya kullanıcı-üyenin sitenin çalışmasına engel olacak herhangi bir sabotaj veya saldırı yaptığının tespit edilmesi, birden çok rumuz ile diğer site ziyaretçi ve üyelerini rahatsız etmesi durumunda üyenin kimlik bilgilerini araştırma ve açıklama hakkına sahiptir.

MADDE 7.Üyelerin siteye kaydettiği yazı ve şiirlerin tüm hakları şiiri/sorumlulukları yazıyı yazan (yazar/şair) kişilere aittir.

MADDE 8.Sitedeki üyelik haklarınızın kazanılması, bu hakların hiç bitmeyeceği anlamına gelmez.

MADDE 9.Site, kendisine yada diğer üyelere zarar vereceğine inandığı her türlü haberleşmeyi, üyelik bilgilerini, şiir, yazı ve yorumlar ile diğer bilgileri kesme hakkını saklı tutar.

MADDE 10.Üyeler yazdıkları yazı, şiir ve yorumlardaki yazıların içeriğinden kendileri sorumludur, yazı içeriklerinden dolayı hiçbir yükümlülük kabul etmez, ayrıca Kanun, örf-adet, adap ve site kurallarına uymayan şiir, yazı yada yorumlar yöneticiler tarafından silinir ve kesinlikle eserleri Türkçe olarak eklenecektir başka lisanlarda eklenen eserler sistem tarafından yada yöneticilerimiz tarafından silinecektir.

MADDE 11.Site, üyelerinden gelen talep doğrultusunda, talepleri haklı gördüğü taktirde yada gerekli gördüğü durumlarda, üyenin üyeliğini iptal edebilir, üyeliği iptal edilmiş üyeye ait olan şiir, yazı, yorum yada başka herhangi bir yazılı materyali siteden tümüyle silmek zorunda değildir. Üyeliği iptal edilmiş üyelerin yazdıkları yazı, yorum ve şiirler gerek duyulursa site yönetimi tarafından silinir.

MADDE 12.Site üzerinden yapılan mesajlaşma sırasında hakaret içeren yazı ve sözlerden site sorumlu değildir, hakaret içeren yazıyı yazan üye sorumlu kabul edilir.

MADDE 13. www. siirimindili.com Web sayfası üzerinde bulunan ve tüm aktif kullanıcılara serbest olan kayan mesaj panelinde belirlenen karakter sayısını geçmeyen mesajlar yazılmalıdır. Çok uzun mesajlar, dini içerikli mesajlar, siyasi amaç taşıyan mesajlar, site üyelerinin rahatsz olabileceği türden mesajlar (hicivler, özel istekler, şahsa özel iki kişinin karşılıklı sohbeti vb) mesaj sahibi uyarılmadan, kimin yazdığına bakılmaksızın yöneticiler tarafından silinir.

MADDE 14.Üyelerin site üzerinde yaptıkları her işlem IP numaraları ile birlikte www. siirimindili.com veritabanına kaydedilir.

MADDE 15.Siteye zarar verebileceği tahmin edilen yada anlaşılmış ve bu nedenle üyelikleri iptal edilmiş üyelerimizin siteden uzaklaştırılma nedenleri, diğer üyelerin durumdan haberdar olması maksadıyla gerekli görülürse sitenin herhangi bir sayfasında yayınlanabilir.

MADDE 16.Üye; siteye, siyasi yada dini propoganda yapan, veyahut siyasi, dini kimlikleri ile ön plana çıkmış, bu kimlikleri ile tanınan kişi yada kişileri yada fikirleri anlatıcı/övücü ve direkt bir ismi baz alarak kaleme alınmış hakaret ve benzeri tarzda hicvedici yazı, şiir ve yorum ekleyemez, bu tarz yazı, yorum ve şiirler tespit edildiği taktirde üye uyarılmadan metin silinir. Silinen metnin tekrar yayınlanması için üye, site yetkililerinden herhangi bir şekilde talepte bulunamaz.

MADDE 17.Hiç bir şair yada yazar Türkiye Cumhuriyeti Kanun ve Hükümlerini eleştiren yargılayan eserini yada paylaşımını burada yayınlayamaz.www. siirimindili.com Sayfamıza eklendiği zaman tesbit edilir edilmez bu eser ekleyen üyenin kimliğine bakılmaksızın tek taraflı olarak silinir.

MADDE 18.Üye; www. siirimindili.com' da her türlü fikir ve inanca hakaret niteliğinde yazı/şiir yada yorum ekleyemez, bu tarz metinler tespit edildiğinde 18. maddede yazılı hükümler uygulanır.

MADDE 19.Site yetkililerinin özel mesajları okuma yetkisi bulunmamaktadır, gerekli görüldüğü taktirde site sahibi yada yetki verdiği kişiler bu mesajları bir kereye mahsus okuyabilir, sitenin işleyişini/bütünlüğünü bozmak için gönderilmiş olan mesajlar site ana sayfasında site yetkilileri tarafından gerekli görülürse yayınlanıp diğer üyelere duyurulabilir.

MADDE 20.Sitede yayınlanan her türlü yazı, şiir ve yorumların tüm sorumlulukları (kanuni ve diğer yükümlülük/sorumluluklar) yazar/şairlerine aittir, sitedeki yazı/şiir ve yorumlar nedeniyle site herhangi bir şekilde sorumlu tutulamaz, site yalnızca ilgili kurumlarca yapılacak soruşturmalarda üyenin IP ve mail adresi gibi bilgilerini vermekle yükümlüdür.

MADDE 21.Site bu sözleşmenin herhangi bir maddesini yada tümünü hiçbir uyarı göndermeden değiştirme, yenileme yada iptal etme hakkını saklı tutar, böyle bir durumda üye, hak talebinde bulunamaz, üyelerin her biri bu maddeleri okumuş ve kabul etmiş sayılır, üyenin, üyelik sonrasında yapacağı herhangi bir itiraz hakkı bulunmamaktadır.

MADDE 22.Özel mesaj arşivinizde önemli olduğunu düşündüğünüz veya silinmesini istemediğiniz mesajlarınızı kendi bilgisayarınıza ya da elektronik posta adreslerinize kaydederek saklamanız önerilir. Sistem yavaşladığı için kota belirli zamanlarda otomatik olarak arşivi silmektedir. Silinen mesajlardan site yönetimi mesul tutulamaz.

MADDE 23. Her üyemiz günde en fazla iki eser ekleyebilir. Eklediğimiz eserlerin mutlaka yazarlarını belirtmek zorundayız. İki eser ekleme tercihlerimizi farklı kategorilerde kullanabiliriz. Birinci tercihimiz şiirse diğerini hikaye veya makale olarak kullanabiliriz.

MADDE 24. Ana sayfa üzerinde bulunan genel mesajlaşma panosunda hiç bir site, kurum, kuruluş vb. bir oluşumun reklamı yapılamaz. Ancak dostlarını ve şiirseverlerimizi bir yere davet etmek isteyen gönül dostlarımız bunu özel mesaj sistemi ile ulaştırmak istediklerine iletebilirler.

MADDE 25. Başkasına ait şiir, makale veya metinleri kendisininmiş gibi bilinçli olarak yazanlar uyarmaya gerek kalmaksızın siteden uzaklaştırılır.

MADDE 26. Yukarıda sayılan maddeleri siteye kayıtlı her üye ve ziyaretçi kabul etmiş sayılır.

Şiirimin Dili Yönetimi

Istatistikler

Toplam Üye:2309
Aktif Üyeler:2264
Son Üyemiz:JesseFep
Son Ziyaretçi:Aynur Avcı

CEP TELEFONU İLE DİNLE